Home SURGICAL RETRACTORS EV-33654-12
EV-33654-10
Back to products
EV-33654-16
EV-33654-12
LAMBOTTE OSTEOTOMES 5” (127mm) straight without calibration lines 12 mm
Compare
Add to wishlist
SKU: EV33654-12 Categories: Promo, RETRACTORS, SURGICAL
Description
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “EV-33654-12” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
Compare
SURGICAL, DIAGNOSTIC INSTRUMENTS
TAYLOR Percussion Hammer, Pediatric Size, Solid Handle, 7" (17.8 cm)
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
TAYLOR Percussion Hammer, Standard Size, Solid Handle, Chrome, 7½" (19.1 cm)
Add to cart
Quick view
TROMNER Percussion Hammer, With Large and Small Rubber Tips, Chrome, 9¾" (24.8 cm)
DEJERINE Percussion Hammer, Chrome, 9½" (24.1 cm)
Flexible Stainless Ruler, Graduated in 1/32" (0.8 mm) fractions and mm, ¾" x 12" (1.9 cm x 30.5 cm)
SURGICAL, SCALPEL HANDLES
Knife Handle No. 4, With Scale, fitting surgical blades Nos. 20 thru 25
SURGICAL, SCALPEL HANDLES
Knife Handle No. 7, Fitting surgical blades Nos. 10 thru 15
COLLIN Tongue S 1zing Forceps, Jaws 25 mm wide, 6¾" (17.1 cm)