Home SURGICAL RETRACTORS EV-33672-13
EV-33672-09
Back to products
EV-33672-13
EV-33672-13
HIBBS CHISEL, straight, 24cm, 13mm
Compare
Add to wishlist
SKU: EV-33672-13 Categories: Promo, RETRACTORS, SURGICAL
Description
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “EV-33672-13” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
Compare
EV-03292-22
SURGICAL, DIAGNOSTIC INSTRUMENTS
RABINER Neurological Hammer, With Brush and Needle, Chrome, 9" (22.9 cm)
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
BUCK Neurological Hammer, With Brush and Needle, Chrome, 7¾" (19.7 cm)
Add to cart
Quick view
Tip for YANKAUER Suction Tube
MAGILL Endotracheal Catheter Introducing Forceps, Adult, 9¾" (24.8 cm)
SURGICAL, SCALPEL HANDLES
Knife Handle No. 3L, Standard, fitting surgical blades Nos.10 thru 15
EV-07104-00F
SURGICAL, FEATHER BLADE HANDLES
Feather Surgical Blade Handle No. 7 Fits Blades Nos. 10, 11, 12 and 15
SURGICAL, SCALPEL HANDLES
Knife Handle No. 4L, Standard, fitting surgical blades Nos. 20 thru 25
COLLIN Tongue S 1zing Forceps, Jaws 25 mm wide, 6¾" (17.1 cm)