Home SURGICAL RETRACTORS EV-33668-28
EV-33668-25
Back to products
EV-33668-28
EV-33668-28
HOKE OSTEOTOME 5 ¼”(133mm) straight (28mm)
Compare
Add to wishlist
SKU: EV-33668-28 Categories: Promo, RETRACTORS, SURGICAL
Description
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “EV-33668-28” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
Compare
EV-03340-15
SURGICAL, DIAGNOSTIC INSTRUMENTS
Flexible Stainless Ruler, Graduated in 1/32" (0.8 mm) fractions and mm, ½" x 6" (1.3 x 15.2 cm)
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
Flexible Stainless Ruler, Graduated in 1/32" (0.8 mm) fractions and mm, ¾" x 12" (1.9 cm x 30.5 cm)
Add to cart
Quick view
YANKAUER Pediatric Suction Tube, With removable tip, Delicate pattern, 8½" (21.6 cm)
ANDREWS-PYNCHON Suction Tube, Delicate pattern, 8½" (21.6 cm)
SURGICAL, SCALPEL HANDLES
Knife Handle No. 3L, Standard, fitting surgical blades Nos.10 thru 15
SURGICAL, SCALPEL HANDLES
Knife Handle No. 4, With Scale, fitting surgical blades Nos. 20 thru 25
COLLIN Tongue S 1zing Forceps, Jaws 25 mm wide, 6¾" (17.1 cm)