Home SURGICAL RETRACTORS EV-33668-19
EV-33668-16
Back to products
EV-33668-19
EV-33668-19
HOKE OSTEOTOME 5 ¼”(133mm) straight 3⁄4” (19mm)
Compare
Add to wishlist
SKU: EV-33668-19 Categories: Promo, RETRACTORS, SURGICAL
Description
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “EV-33668-19” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
Compare
EV-03308-18
SURGICAL, DIAGNOSTIC INSTRUMENTS
BUCK Neurological Hammer, With Brush and Needle, Chrome, 7¾" (19.7 cm)
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
Flexible Stainless Ruler, Graduated in 1/32" (0.8 mm) fractions and mm, ½" x 6" (1.3 x 15.2 cm)
Add to cart
Quick view
YANKAUER Pediatric Suction Tube, With removable tip, Delicate pattern, 8½" (21.6 cm)
ANDREWS-PYNCHON Suction Tube, Delicate pattern, 8½" (21.6 cm)
MAGILL Endotracheal Catheter Introducing Forceps, Infant, 7" (17.8 cm)
EV-07143-00F
SURGICAL, FEATHER BLADE HANDLES
Feather Surgical Blade Handle No. 4 Fits Blades Nos. 20, 21, 22 and 24
COLLIN Tongue S 1zing Forceps, Jaws 25 mm wide, 6¾" (17.1 cm)