Home SURGICAL RETRACTORS EV-33668-13
EV-33668-10
Back to products
EV-33668-13
EV-33668-13
HOKE OSTEOTOME 5 ¼”(133mm) straight ½” (13mm)
Compare
Add to wishlist
SKU: EV-33668-13 Categories: Promo, RETRACTORS, SURGICAL
Description
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “EV-33668-13” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
Compare
EV-03288-17
SURGICAL, DIAGNOSTIC INSTRUMENTS
TAYLOR Percussion Hammer, Pediatric Size, Solid Handle, 7" (17.8 cm)
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
TAYLOR Percussion Hammer, Standard Size, Solid Handle, Chrome, 7½" (19.1 cm)
Add to cart
Quick view
DEJERINE Percussion Hammer, Chrome, 9½" (24.1 cm)
Flexible Stainless Ruler, Graduated in 1/32" (0.8 mm) fractions and mm, ½" x 6" (1.3 x 15.2 cm)
ANDREWS-PYNCHON Suction Tube, Delicate pattern, 8½" (21.6 cm)
EV-07103-00F
SURGICAL, FEATHER BLADE HANDLES
Feather Surgical Blade Handle No. 3 Fits Blades Nos. 10, 11, 12 and 15
SURGICAL, SCALPEL HANDLES
Knife Handle No. 3, With Scale, fitting surgical blades Nos. 10 thru 15
COLLIN Tongue S 1zing Forceps, Jaws 25 mm wide, 6¾" (17.1 cm)