Home SURGICAL RETRACTORS EV-33652-22
EV-33652-19
Back to products
EV-33652-22
EV-33652-22
LAMBOTTE OSTEOTOMES 7” (170mm) straight with calibration lines 22 mm
Compare
Add to wishlist
SKU: EV-33652-22 Categories: Promo, RETRACTORS, SURGICAL
Description
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “EV-33652-22” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
Compare
EV-03292-22
SURGICAL, DIAGNOSTIC INSTRUMENTS
RABINER Neurological Hammer, With Brush and Needle, Chrome, 9" (22.9 cm)
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
DEJERINE Percussion Hammer, Chrome, 9½" (24.1 cm)
Add to cart
Quick view
Flexible Stainless Ruler, Graduated in 1/32" (0.8 mm) fractions and mm, ½" x 6" (1.3 x 15.2 cm)
Flexible Stainless Ruler, Graduated in 1/32" (0.8 mm) fractions and mm, ¾" x 12" (1.9 cm x 30.5 cm)
ANDREWS-PYNCHON Suction Tube, Delicate pattern, 8½" (21.6 cm)
EV-07103-00F
SURGICAL, FEATHER BLADE HANDLES
Feather Surgical Blade Handle No. 3 Fits Blades Nos. 10, 11, 12 and 15
SURGICAL, SCALPEL HANDLES
Knife Handle No. 4, Standard, fitting surgical blades Nos. 20 thru 25
COLLIN Tongue S 1zing Forceps, Jaws 25 mm wide, 6¾" (17.1 cm)