Home SURGICAL EV-25408-12
EV-25408-12 (Copy)
Back to products
EV-25430-16
EV-25408-12
Olsen Hegar Needle Holder Scissors Combination 4 3/4″ Tungsten Carbide Serrated
Compare
Add to wishlist
SKU: E-25408-12-1 Category: SURGICAL
Description
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “EV-25408-12” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
Compare
EV-03294-24
SURGICAL, DIAGNOSTIC INSTRUMENTS
TROMNER Percussion Hammer, With Large and Small Rubber Tips, Chrome, 9¾" (24.8 cm)
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
Flexible Stainless Ruler, Graduated in 1/32" (0.8 mm) fractions and mm, ¾" x 12" (1.9 cm x 30.5 cm)
Add to cart
Quick view
YANKAUER Pediatric Suction Tube, With removable tip, Delicate pattern, 8½" (21.6 cm)
ANDREWS-PYNCHON Suction Tube, Delicate pattern, 8½" (21.6 cm)
MAGILL Endotracheal Catheter Introducing Forceps, Infant, 7" (17.8 cm)