Home SURGICAL OPERATING SCISSORS EV-10111-12
EV-10110-12
Back to products
EV-10111-13
EV-10111-12
NOYES IRIS Scissors, Sharp/Sharp Points, Curved, 4½” (11.4 cm)
Compare
Add to wishlist
SKU: EV-10111-12 Categories: OPERATING SCISSORS, SURGICAL
Description
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “EV-10111-12” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
Compare
SURGICAL, DIAGNOSTIC INSTRUMENTS
DEJERINE Percussion Hammer, Chrome, 9½" (24.1 cm)
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
BUCK Neurological Hammer, With Brush and Needle, Chrome, 7¾" (19.7 cm)
Add to cart
Quick view
Flexible Stainless Ruler, Graduated in 1/32" (0.8 mm) fractions and mm, ¾" x 12" (1.9 cm x 30.5 cm)
YANKAUER Suction Tube, With removable tip, Stainless, 11¾" (29.8 cm)
ANDREWS-PYNCHON Suction Tube, Delicate pattern, 8½" (21.6 cm)
MAGILL Endotracheal Catheter Introducing Forceps, Infant, 7" (17.8 cm)