Home SURGICAL OPERATING SCISSORS EV-09281-12
EV-09280-12
Back to products
EV-09280-15
EV-09281-12
Baby METZENBAUM Scissors, Curved, 5″ (12.7 cm)
Compare
Add to wishlist
SKU: EV-09281-12 Categories: OPERATING SCISSORS, SURGICAL
Description
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “EV-09281-12” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
Compare
SURGICAL, DIAGNOSTIC INSTRUMENTS
TAYLOR Percussion Hammer, Standard Size, Solid Handle, Chrome, 7½" (19.1 cm)
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
BUCK Neurological Hammer, With Brush and Needle, Chrome, 7¾" (19.7 cm)
Add to cart
Quick view
Flexible Stainless Ruler, Graduated in 1/32" (0.8 mm) fractions and mm, ¾" x 12" (1.9 cm x 30.5 cm)
YANKAUER Pediatric Suction Tube, With removable tip, Delicate pattern, 8½" (21.6 cm)
YANKAUER Suction Tube, With removable tip, Stainless, 11¾" (29.8 cm)
SURGICAL, SCALPEL HANDLES
Knife Handle No. 3, Standard, fitting surgical blades Nos.10 thru 15.
EV-07103-00F
SURGICAL, FEATHER BLADE HANDLES
Feather Surgical Blade Handle No. 3 Fits Blades Nos. 10, 11, 12 and 15
COLLIN Tongue S 1zing Forceps, Jaws 25 mm wide, 6¾" (17.1 cm)